• BIST 108.489
 • Altın 151,185
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242
 • İstanbul 17 °C
 • Ankara 7 °C
 • Hakkari 5 °C
 • Diyarbakır 12 °C
 • Van 4 °C
 • Şırnak 7 °C
 • Mardin 12 °C
 • Batman 8 °C
 • Iğdır 7 °C
 • Muş 5 °C

Başbakan Erdoğan Hatay'da (4)

Başbakan Erdoğan Hatay'da (4)
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay mitinginde Fethullah Gülen’e “ceket” söylemi üzerinden yüklendi. Erdoğan, “Nasıl hoca efendiyse bir ceketi varmış. Ceketin cebine CHP de sığıyor, MHP de sığıyor, şirketler sığıyor, rafineriler

- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay mitinginde Fethullah Gülen’e “ceket” söylemi üzerinden yüklendi. Erdoğan, “Nasıl hoca efendiyse bir ceketi varmış. Ceketin cebine CHP de sığıyor, MHP de sığıyor, şirketler sığıyor, rafineriler sığıyor. Milyarlarca dolarlar sığıyor. Ya bu nasıl bir ceket? Bu nasıl bir hoca efendilik? Ya sen hocalığını yap, bırak da tüccarlığı başkaları yapsın” dedi.

Hatay mitinginde on binlerce kişilik coşkulu halk kitlesine seslenen Erdoğan, vatandaşlardan 30 Mart seçimlerinde Pensilvanya’ya cevap vermesini istedi.

Vatandaşları, çocuklarını 'cemaat'in dershanelerinden almaya çağıran Erdoğan, “Bunların dershanelerinde yavrularınız varsa alın. Cumartesi, Pazar milli eğitim olarak ücretsiz olarak biz takviye derslerini vereceğiz. Okullarında okuyanlar varsa alın. Devletin okulları bize yeter. Bunlar hem paralarımızı aldılar, bizi böyle söğüşlediler. Himmet dediler, zekat dediler, sadaka dediler koyunlarımızı kurbanlarımızı adılar. Artık olimpiyat hak getire. Ama bundan sonra hak getire. Bundan sonra bizden bunlara su yok su. Su yok. Bunların yayın organlarını sakın ha satın almayın. Yandaş medyalarının yayın organlarını asla satın almayın. Bunlara dersi böyle vermek lazım. Nasıl olsa bunlar ananasçı, ananaslar geliyor bir yerden. Rafineri bunlarda geliyor. Nasıl hoca efendiyse bir ceketi varmış. Ceketin cebine CHP de sığıyor, MHP de sığıyor, şirketler sığıyor, rafineriler sığıyor. Milyarlarca dolarlar sığıyor. Ya bu nasıl bir ceket? Bu nasıl bir hocaefendilik. Ya sen hocalığını yap, bırak da tüccarlığı başkaları yapsın. Ondan sonra da dürüst ol, samimi ol.”

"BEN MİLLETİME İHANET İÇİNDE OLMADIM"

Eleştirilerini beddua üzerinden sürdüren Erdoğan, “Yavrularımızı alıyorlar evlerde beddua seanslarıyla başbakana beddua. Geçenlerde yine bakın çıktı. Gerçek yüzleri çıkıyor ortaya. Uzun adama sesleniyor. ‘O uzun çok hainlik yaptı’ diyor. Uzun hainlik yapmış. Ben bu milletime ihanet içinde olmadım. Sadece hizmetinde bulundum. Ama sen dürüstsen, samimiysen niçin bu ülkeden 99’da herhangi bir suçun yoktu madem buradan kaçıp da Pensilvanya’ya gittin. Niye kaçtın, neden? Demek bir su kaçığı var. Emekli diye yutturdular, emekli filan değil. İstifayla ayrıldı ve paralel yapı. Ona da bir yeşil pasaport uydurdu. İlkokul mezunu çünkü pasaport alamaz. O pasaportla beraber kaçıp gitti. Bakın sordular verilen cevap ne. İnzivaya çekilmiş. Ya inzivaya çekilecek bizim yerlerimiz yok mu? Hatay’da inzivaya çekilseydin. Konya’da çekilseydin. Erzurum’da çekilseydin. İstanbul’da çekilseydin. Ankara’da orada Hacı Bayram Veli gibi inzivaya çekilseydin. Ya bunlarda yetmiyorsa Mekke’de çekilseydin, Medine’de çekilseydin. Ah kardeşlerim ah. Hep böyle aldattılar. Genç nesillerimizi aldattılar. Yavrularımızın beyinlerini yıkattılar ve enteresandır, adeta kendilerini öyle bir noktaya taşıdılar ki ‘o söylediyse onda bir hikmet vardır, onda bir keramet vardır.’ Böyle bir şey yok. Bu oyunu inşallah bozuyoruz” diye konuştu.

"30 MART ŞEHİTLERİMİZİN RUHLARININ ŞAD OLACAĞI GÜNDÜR"

AK Parti’nin tüm Türkiye’nin partisi olduğunu ifade eden Erdoğan, vatandaşlardan da 30 Mart’ta sandıklara sahip çıkmasını istedi. Erdoğan, şöyle devam etti:

“Sandıklara sahip olacağız kuş uçurtmayacağız. Ben yola çıkarken bir şey söyledim. Nedir o? Dedik ki tek millet. Tek millet, ben Türk’ü Türk olduğu için sevmiyorum. Ben Arap’ı Arap olduğu için sevmiyorum. Ben Kürt’ü Kürt olduğu için sevmiyorum. Ben Roman’ı Roman olduğu için sevmiyorum. Boşnak’ı, Arnavut’u ırklarından dolayı sevmiyorum. Beni yaradan Allah onları da yarattığı için seviyorum. Bizim ilkemiz bu. Şimdi BDP siyasi Kürtçülük yapıyor. MHP siyasi Türkçülük yapıyor. CHP ‘ben kumsalların partisiyim’ diyor. Öyle mi? Şimdi biz, 77 milyonun partisiyiz. Tek millet ve biz 780 bin kilometrekarenin partisiyiz. Batıda ne varsa doğuda o olacak. Kuzeyde ne varsa güneyde o olacak. Onun için tek millet. İki, tek bayrak... Bayrağımızın rengi şehidimizin kanı. Hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız şehidimizin simgesi. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Üç, tek vatan... 780 bin kilometrekareyle vatanımızın üzerinde operasyon yaptırmayız. Bu vatan bu milletin. 77 milyonun. Dört, tek devlet... Devlet içinde devlet asla. Devlet içinde paralel yapı asla. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden başka bir yapı tanımıyoruz. Bedelini ağır öderler. 30 Mart Kahire’de şehit olan Esma kızımızın da aynı zamanda ruhunun şad olacağı gündür. Unutmayın ülkemizdeki şehitlerimizin de ruhlarının şad olacağı gündür.”

Erdoğan, sözlerini İstiklal Marşı’nın yedinci kıtasında yer alan “Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda! Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda” dizeleriyle tamamladı.

Erdoğan daha sonra partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin’i vatandaşlara takdim etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007-2015 Zap Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.