• BIST 88.735
 • Altın 227,573
 • Dolar 6,0368
 • Euro 6,8881
 • Hakkari 17 °C
 • Van 23 °C
 • Şırnak 27 °C
 • Diyarbakır 29 °C
 • Batman 24 °C
 • Iğdır 21 °C
 • İstanbul 27 °C
 • Mardin 24 °C
 • Ankara 24 °C
 • Muş 19 °C

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler:

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler:
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yapılanların geçmişte Sultan Abdülhamit’e de yapıldığını söyleyerek, “Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidardan uzaklaştırırlarsa eskisi gibi o beceriksiz, başarısız efendim o dirayetsiz si

- Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yapılanların geçmişte Sultan Abdülhamit’e de yapıldığını söyleyerek, “Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidardan uzaklaştırırlarsa eskisi gibi o beceriksiz, başarısız efendim o dirayetsiz siyasetçiler var ya aynı onları getirecekler” dedi.

AK Parti Eskişehir İl Binası’nda düzenlediği basın toplantısında konuşan İşler, 2011’den beri Başbakan Erdoğan’a yönelik itibarsızlaştırma kampanyalarının yürütüldüğünü iddia etti. Başbakana diktatör, tek adam gibi benzetmelerde bulunduğunu hatırlatan İşler, “İşte diktatör dediler, tek adam dediler, sultan oldu, padişah oldu dediler. O kılık kıyafet içerisinde onu karikatürize ettiler. Karalama yine aynı böyle şekilde. Bu karalamalar aslında yabancı değil bize. Biz bu filmleri daha öncede görmüştük. Biraz geriye götürelim. Aynı şeyler yüz küsur yıl önce Sultan Abdülhamit’e de o karalamalar yapıldı. Sultan Abdülhamit’e de ne dedilerdi, ‘kızıl sultan’. Yani onun bugünkü diliyle diktatör veya tek adam ne derseniz deyin. Niye Sultan Abdülhamit’e kızıl sultan dedilerdi? Çünkü dirayetli bir sultandı. Memleketi iyi idare ediyordu. Memleketin çöküşünü engellemişti. Birileri rahatsız oldu. Osmanlı bir an önce çökmesi lazımdı, ona göre onun mirasının da paylaşılması lazımdı. Sultan Abdülhamit’i devirdiler ve ittihatçılar işbaşına geldi. 4 yıl içerisinde ülke perişan oldu. 2-3 yıl içerisinde Balkan Savaşı’na girdik, Balkanları kaybettik. İşte 1914’te 1. Dünya Savaşı’na girdik, Osmanlı İmparatorluğu 1918’de çöktü” dedi.

“HATIRLARSANIZ BU ÜLKEDE ZAMANI GELDİ PİJAMAYLA BAŞBAKANLAR KARŞILANDI”

“Hatırlarsanız bu ülkede zamanı geldi pijamayla başbakanlar karşılandı” diyen İşler, “Şimdi birileri aynı şekilde AK Parti’yi iktidardan uzaklaştırırlarsa, eğer Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidardan uzaklaştırırlarsa eskisi gibi o beceriksiz, başarısız efendim o dirayetsiz siyasetçiler var ya aynı onları getirecekler. Çünkü bu gelenlerde ne olacak? Boyunlarında adeta bir ip olacak, o onları getirenler nereye çekerlerse oraya gitmek durumunda kalacaklar. Diyet ödeyecekler. Hatırlarsanız bu ülkede zamanı geldi pijamayla başbakanlar karşılandı. Aynı başbakan yurt dışına gitti, bir takım çeteler, mafyalar tarafından burnu kırılmıştı. Yine aynı başbakan Meclis’in kürsüsünde kendisini makamında, Başbakanlık Makamı’nda gelip bir büyükelçinin tehdit ettiğini anlatmıştı, itiraf etmişti. Böyle bir Türkiye. Şimdi ise öyle bir şey söz konusu değil. Şimdi dirayetli bir Başbakan var, muktedir bir Başbakan var ve halktan aldığı yetkiyi sonuna kadar kullanan, taviz vermeyen, dik duran bir Başbakan var. Bunu birileri hazmedemiyor. Türkiye’yi yeninden kontrol altına almak için, yeniden Türkiye istedikleri gibi olsun diye kukla siyasetçilerin ve yöneticilerin hakim olacağı bir ülkeye dönüştürme gayret ve çabası içerisindeler. Yani bizim alternatifimiz demek koalisyon demektir. Başarısız, beceriksiz iktidarlar demektir. Dirayetsiz siyasetçiler demektir” ifadelerini kullandı.

“TEK HESABA KATAMADIKLARI BAŞBAKANIN DİRAYETLİ, CESUR DİK DURUŞUYDU”

Gezi olaylarında başarılı olamayanların 17 Aralık, 25 Aralık operasyonunu tezgahladıklarını kaydeden İşler, şöyle devam etti:

“Yani yargı darbesine kalkıştılar. Baktık ki devlet içerisindeki paralel çete ile yapı ile karşı karşıya kaldığımız gördük. Son yıllarda gerek Cumhuriyet Halk Partisi’ne gerek Milliyetçi Hareket Partisi’ne yapılan şantajların tehditlerin arkasında da bu çetelerin olduğu ortaya çıkmasına rağmen bugün onlarla mücadelede bizler o partiler tarafından yalnız bırakıldık ve sayın Başbakanımız bu bir İstiklal Mücadelesi’dir dedi. Bu ifade sıradan bir ifade değil. Bunu acaba bu ülkenin Başbakanı neden söylüyoru çok iyi anlamamız ve anlatmamız lazım. Hakikaten Türkiye Cumhuriyeti devleti tarihinde ilk defa böyle bir tehlike ile karşı karşıya kalmış durumda. Çünkü organize olmuş bir yapı, devletin kurumlarına sirayet etmiş ve bir yerlerden talimat aldığı zaman akıllarını kiraya verdikleri için harekete geçiyorlar ve gelen talimat neyse onu uygulama konumunda kalıyorlar. Böylece işte 17 Aralık’ta, 25 Aralık’ta hükümete karşı darbe girişiminde bulundular. Ama başarısız oldular. Aynen Gezi’de olduğu gibi burada da başarısız oldular. Çünkü hesaba katmadıkları tek şey ne biliyor musunuz? İşte sayın Başbakanımızın o dirayetli, cesur dik duruşunu hesaba katamıyorlar ve o dik durdukça da milletimiz ona olan desteğini, teveccühünü arttırıyor.”

EMRULLAH İŞLER MISIR TEZGAHININ BAŞINA GEÇTİ

Öte yandan Emrullah İşler’in parti binasında düzenlediği basın toplantısı öncesi gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinde renkli görüştüler oluştu. İşler, bir mısır tezgahını ziyaret ettiği sırada tezgahın başına geçerek elleriyle bardağa doldurduğu mısırları müşterilere ikram etti. Başbakan Yardımcısı elinden mısır yiyen müşteriler ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. İşler, yaklaşık 2 saat boyunca sürdürdüğü esnaf ziyaretleri esnasında AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Harun Karacan’a ve ilçe başkan adaylarına dersek istedi.

İşler’in ziyaretleri esnasında Büyükşehir Belediye Başkan adayı Karacan’ın yanı sıra AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Salih Koca ve Ülker Can ile ilçe belediye başkan adayları da hazır bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007-2015 Zap Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.