• BIST 88.735
 • Altın 229,442
 • Dolar 6,0368
 • Euro 6,8881
 • Hakkari 29 °C
 • Van 26 °C
 • Şırnak 35 °C
 • Diyarbakır 35 °C
 • Batman 35 °C
 • Iğdır 30 °C
 • İstanbul 33 °C
 • Mardin 35 °C
 • Ankara 29 °C
 • Muş 23 °C

İ-nan-mı-yo-ruz!

Xwezager

Bu ülkede iktidarlar ve siyasiler yıllardır yalan söylüyorlar.

 

Eğer aksini iddia eden varsa bana PKK"nin ( Türk Sorunu )  bittiğini söylesin. Bana ekonominin düze çıktığını, fakirin zenginleştiğini; alımın kolaylaştığını, satışların arttığını söylesin. Bu ülkede işkencenin olmadığını, cezaevlerinin azaldığını, suç oranının düştüğünü söylesin. Yolsuzluk bitti desin.

 

Koccaman bir yalan…

 

Bu ülkede insanlar hala yalanlarla avutulup kandırılarak oyları (ç)alınıyor.

 

Neden?

 

Okuyabilmek, anlamak, görebilmek, anlamak, dinleyebilmek, anlamak, duyabilmek, anlamak, irdeleyebilmek, anlamak, anlayabilmek, anlamak gerekir.

 

Empati kurabilmek gerek.

 

Yalanları artık ayyuka çıkmış, hataları nasıl örtbas edeceğinin telaşına düşmüş bir başbakan, onun eline ve iki dudak arasına programlanmış aciz bakanlar ve onların el pençe divan milletvekilleri yönetiyor CANIM ülkemizi.

 

İmralı"yla barış müzakerelerinin bir fiyaskoyla sonuçlandığı günden beri Kandil"e bomba yalanlar yağıyor! ( Ya Rabbi çok şükür! )

 

TRT gibi Türkiye Cumhuriyetimizin resmi yayın örgütü gibi muazzam bir örgütünün 30 yıldır yayınladığı yalanlarından elde ettiğimiz rakamları topladığımızda, Kürt özgürlük mücadelesinde 150-200 bin gerillanın etkisiz hale getirilmiş olması gerekiyor. Ama şu an yapılan TRT yayınlarda 30-40 bin kayıp tahmininde bulunuluyor.

 

Yani TRT kendisin acayip bir yalan girdabının içinde olduğunu reddetmiyor!

 

YALAN!

 

Kandil"e yapılan harekâtın bugüne kadar gerçeğe yansıyan bilançosu gerilladan çok sadece sivil ölümler!

 

İnsan kıyımına bu kadar alkış tutan başka bir insan topluluğu var mı yeryüzünde.  Çok değil, 90 yıl gerinin tarihine dönüp bu toprakların gerçeğine baksak, 30 yıldır süren savaşın hakikatleri çıkacak ortaya. Yani sadece 60 yıl geriye bakılabilseydi, 50 bin insan canından olmayacaktı, bunca çile çekilmeyecekti.

 

BU ÜLKEDE GERÇEĞİ SAKLAMAK YA DA SAKLAYANI AKLAMAYA ÇALIŞMAK ANAYASAL SUÇ OLMALI!

 

Ama… Bu ülkede doğrunun peşinde olan, doğruya alkış tutan bir tek devlet kurumu, bir tek özel kurum yok mu?

 

YARIN ÇIKIN ÇARŞIYA, GİDİN BİR GAZETE BAYİSİNE, BÜTÜN GAZETE VE DERGİLERDEN BİRER TANE ALIN. YA DA OTURUN İNTERNET ÂLEMİNİN BAŞINA, GİRİN HABER SİTELERİNE, HEPSİNE BİR GÖZ ATIN.

 

Medya gırtlağa kadar yalan içinde…

 

Hepsi yalan…

 

Kandil"e yağan bombaların üzerinde artık sadece TRT bandrolü yok. Ulusal ve yerel yayın yapan birçok kuruluşun da logosu var artık!

 

Kürtçeden Türkçeye çalınmış on binlerce kelimeden biri olan “Tırs” ( Korku ) sözcüğünden türeme “Tırsmak” kelimesinin en iyi tabir olarak kullanılabileceği durum söz konusu:

 

TÜRK MEDYASI DOĞRULARI SÖYLEYİP YALANCILARIN YALANLARINI AYYUKA ÇIKARACAK DİYE DOĞRULARI YAZMAKTAN, SÖYLEMEKTEN TIRSIYOR!

 

Türk halkının hayati olgular olarak nitelendirdiği yiğit, mert , delikanlı, cesur, doğru, hak gibi kavramların yaşadığımız gündeki değeri tam tersi anlama bürünmüş neredeyse.

 

Cesaret, öyle uçaklardan atılan fos bombaların yalan vuruşlarıyla değil; bileğinin ve haklı aklın üretip yaydığı düşünceyle olur!

 

CESARET, onlarca uçağın bıraktığı bombalar sonucu masum sivil insanları katletmekle değil;  insani değerler etrafında şekillenmiş fikirlerle ZALİMLERE karşı savaşmakla olur.

 

SAVAŞ, doğuştan edinilen hakları gasp etmekle değil, doğuştan edinilip gasp edilmiş hakları geri almakla kazanılır.

 

KÜRTLER DE TÜRKLER DE SAVAŞ İSTEMİYOR ASLINDA. AMA TÜRKLER DE KÜRTLER DE BU SAVAŞI DURDURMAK İÇİN HERHANGİ BİR ÇABA-SORUMLULUK ÜSTLENMİYOR.

 

Aylardır TÜRKSAT uydusu üzerinden Türkiye"de yayın yapan TV Radyo kanallarını takip ediyorum.

 

Bu kadar mı kirlenir bilgi, bu kadar mı rezil kepaze yayınlar yapılır!

 

Bu kadar mı nasip alınmaz insanlıktan ve doğruluktan.

 

ALLAH"TAN KORKUN, ŞEYTAN"DAN KORKUN, ŞAMAN"DAN KORKUN, ZERDÜŞT"TEN KORKUN…

KORKUN DA, NEYDEN KORKARASANIZ KORKUN:

 

YETER Kİ YALAN SÖYLEMEYİN!

 

BU TOPRAKLARI DÜŞMADAN KOLAY GERİ ALMADIK,

BİRBİRİMİZDEN ZORLA ALMAYALIM!

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007-2015 Zap Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.