• BIST 106.474
 • Altın 151,840
 • Dolar 3,6440
 • Euro 4,3033
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 3 °C
 • Hakkari 4 °C
 • Diyarbakır 11 °C
 • Van -1 °C
 • Şırnak 7 °C
 • Mardin 17 °C
 • Batman 6 °C
 • Iğdır 6 °C
 • Muş -1 °C

Mhp Lideri Bahçeli Erzurum’da

Mhp Lideri Bahçeli Erzurum’da
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gençlere sokaklarda yanlışa düşmemeleri çağrısında bulundu ve sandığı işaret etti.

- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gençlere sokaklarda yanlışa düşmemeleri çağrısında bulundu ve sandığı işaret etti.

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Erzurum’da partisince düzenlenen mitingde halka hitap etti. İstasyon Meydanı’nda düzenlenen mitinge vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı mitingde partililerin yoğun ilgi gösterdiği MHP lideri Bahçeli, iktidara yüklendi. 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimleri münasebetiyle MHP’nin başkanlık divanı üyeleri, milletvekilleri ve merkez yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarımızla Türkiye’yi ilçe ilçe il, il gezdiklerini belirterek, “Kars, Iğdır’dan sonra Erzurum’dayız. Sizlerle beraberiz. Bu muhteşem kalabalık gösteriyor ki Erzurum MHP’yi kucaklıyor, bağrına basıyor. 'Siz bizimsiniz' diyor. 30 Mart seçimlerine 25 siyasi parti katılıyor. Bu siyasi partilerimiz demokratik haklarını kullanıyor. Başarı sağlamak için yarışıyor. Bütün siyasi partilerimize ve değerleri adaylarına MHP olarak başarılar diliyoruz. Türk siyasi hayatında güzide bir yeri bulunan 45. yıl dönümü kutlayan köklü ve geleneği olan bir siyasi parti olarak ilkeli dürüst temiz siyaset, temiz yönetim temiz yönetim anlayışla halkımızın karşısına çıkıyor. MHP de bu yarışta vardır ve seçimi kazanacağım demektedir. Bu seçimler için MHP diğer siyasi partilerden çok daha önce hazırlıklarını başlatmış, tespit edilen adaylarla Ankara, Kayseri ve İstanbul’da olmak üzere toplu aday tanıtım toplantılarıyla milletimizle buluşturmuştur" dedi.

30 Mart seçimlerine MHP’nin çok daha farklı bir anlam yüklediğini söyleyen Bahçeli, “Bu sadece bir belediye başkanlığı meclis üyeliği seçimi olmaktan öte Türkiye’nin kaderini belirleyecek bir sürecin başlangıcı olacaktır. 30 Mart seçimlerinden hemen sonra Cumhurbaşkanlığı seçimi arkasından da 2015 en geç 12 Haziran’a kadar milletvekilliği genel seçimleri yapılacaktır. Bu seçimler Türkiye için çok önemlidir. Türkiye iç ve dış tehdit ve tehlikelerle karşı karşıyadır. Sosyo ekonomik olarak çözümsüzlüğe terk edilmiştir. Üniter devlet tehdit altında ve zedelenmektedir. Türkiye’nin istikrar ve huzuru kaçırılmıştır. Türkiye gittikçe yeni sorunlarla baş başa bırakılmıştır. Böyle bir süreçte bu seçimler farklı bir anlam taşıyor. Sabrınıza sığınarak bazı konularda düşüncelerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Erzurum bir büyükşehirdir. 16 büyükşehirden biridir. Sonradan 14 il daha büyükşehir yapılmıştır. Dünkü büyükşehirler son yasa değişikli ile 30 büyükşehir bir farklılık göstermektedir. Bunu da iyi kavramak gerekir. Erzurum büyükşehir belediye başkanlığı mülki idaresinin sınırlarıyla örtüşmektedir. 25 bin 300 kilometre karelik alana hizmet sunulacaktır. Bunun içerisinde köy var, mahalleler, beldeler var. İlçeler var. Erzurum merkez ilçelerle birlikte büyükşehir var. Geniş alana hizmet sunabilmek için birikimli, tecrübeli davamızın insanı, buraya aday gösterilmelidir ki gelişmiştik farkı olan ilçeleri bir dengeye getirsin. Kimseyi birbirinden ayırt etmesin. En uzak ilçeden en yakınına kadar adaletli bir yönetime cevap verebilecek bir kadro. Böyle bir şahsiyet var mıydı? Geçmiş dönemde vardı. O şahıs bir bilim insanı olarak dün milletimizin huzuruna çıkan ve Erzurum’a küsmeyen kırılmayan bir şahsiyet sayın Prof. Dr. Kamil Aydın, büyükşehir adayımızdır. Hep beraber Kamil deyince bayraklar da kalkıyor eller de kalkıyor. Kamil bir şehre kamil bir isim gerekiyor. Aziziye’de Murat Resuloğlu, Yakutiye’de Nurullah Özkılıç ile Palandöken Belediye Başkan adayı Ahmet Kazanç’la Erzurum’a hizmete hazırız. Böyle bir muhteşem bir mevcudiyeti Erzurum’da AKP ve CHP’nin arasına sıkıştırmak hak mıdır adalet midir? Erzurum sesleniyor, haykırıyor. Dün buralardan gelip geçenler bu gür sesi duymalılar. Erzurum diyor ki Ne AKP, ne CHP ille de MHP diyor" diye konuştu.

“HER İLDE 150’NİN ÜZERİNDE TESİS TEMEL ATMA YAPILMIŞSA İŞSİZLİĞİN AZALMASI GEREKMEZ Mİ?”

Bahçeli, açlık sınırında 13 milyon insan olduğunu savunarak, şöyle devam etti:

"Bu aziz topluluğa soruyorum. 2002 yılından itibaren hayat pahalılığından kurtardınız mı? Ekonomik sıkıntılarınızı aştınız mı? Açlığını, yolsuzluğunuzu gidebildiniz mi? Yıllardan beri yapılan bir şey vardı talana, çalana aldandık. Türkiye’yi bunlar kurtaracak zannettik. Bu iktidar döneminde nüfusumuz 76 milyonu bulmuştur. 76 milyonun içerisinde 44 milyon yani yüzde 59’u yoksuldur. Yoksullar arasında şiddetli yoksul olarak algılanan açlık sınırında 13 milyon insan vardır. Recep Tayyip Erdoğan’ın bunlardan haberi yok. Recep Tayyip Erdoğan ancak Ana uçağını biniyor, sonra baba uçağına biniyor. Sonra gidiyor T