• BIST 108.434
 • Altın 151,492
 • Dolar 3,6547
 • Euro 4,3288
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 19 °C
 • Hakkari 16 °C
 • Diyarbakır 21 °C
 • Van 14 °C
 • Şırnak 20 °C
 • Mardin 26 °C
 • Batman 24 °C
 • Iğdır 14 °C
 • Muş 19 °C

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu:

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu:
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, CHP'yi eleştirerek, “Bir yönetici asla milletinin karşısında ağlamaz. Ama bunların bir görevleri var, ya ağlarlar ya iftira atarlar ya dedikodu yaparlar ya da Atatürk’ün gölgesine yan gelip yatarlar” dedi.

- Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, CHP'yi eleştirerek, “Bir yönetici asla milletinin karşısında ağlamaz. Ama bunların bir görevleri var, ya ağlarlar ya iftira atarlar ya dedikodu yaparlar ya da Atatürk’ün gölgesine yan gelip yatarlar” dedi.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Edirne'nin Keşan ilçesinde, 30 Mart yerel seçiminde AK Parti’den Keşan’da görev yapacak sandık görevlileri ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Bir otelde gerçekleştirilen toplantıda AK Parti’den Keşan Belediye başkan adayı olan Mustafa Mercan’ın 30 Mart’ta Keşan’ın Belediye Başkanı olacağını ifade ederek konuşmasına başlayan Müezzinoğlu, Mercan’ın bugüne kadar sürdürdüğü proje hazırlama ve çalışma sürecinin, 31 Mart sabahı icraatlarını yapabileceği bir dönemin başlangıcı olacağını kaydetti.

"Her eli sıkan, her kapıyı çalan, her vatandaşla iletişim kuran bu siyaset anlayışında önemli bir mesafe kat edildi” diyen Mehmet Müezzinoğlu, konuşmasını seçimlere 7 gün kaldığını anımsattı. Bakan Müzzinoğlu, "Haftaya bugün vatandaş konuşmaya başlayacak. Ve vatandaşın kararına bizler de saygı duyacağız. Arzu ediyoruz ki, Keşan kazansın, Keşanlılar kazansın, Edirne, Trakya, Türkiye kazansın. Ve bu bölgenin, bu ilçenin sorunları çözülsün, daha çağdaş, daha modern ve daha gelişmiş bir Keşan’ın peşinde koşuyoruz" ifadelerini kaydetti.

3 ay içinde yapılan yoğun çalışmalardan belli tecrübeler de elde edildiğini sözlerine ekleyen Bakan Müezzinoğlu, "Artık harman zamanı, başağımıza sahip çıkma zamanı. O başağın bereketini heba etmeyeceğiz, bereketini başkalarına kaptırmayacağız, çaldırmayacağız. Okul sorumlularımız, kat sorumlularımız, sandık başkanlarımız önemli, müşahitlerimiz önemli. Çünkü o gün bereketin toplandığı gün olacak. Ama o gün buna, bu günden hazırlıklı olmalıyız" dedi.

Yerel seçim çalışmaları sürecinde kimseye iftira atmadıklarını, dedikodu yapmadıklarını, ayrıştırmadıklarını, fitne ve fesada sebebiyet vermeyerek, Keşan’ı kucakladıklarını dile getiren Müezzinoğlu, “Biz, böyle bir yönetim anlayışının mensuplarıyız. Çünkü yarın iktidar olduğumuzda merkezi iktidarda olduğumuz gibi biz Keşan’ın tamamına karşı sorumluyuz. Asla barbar bir particilik yapan bir anlayışın mensubu olmadık AK Parti olarak" diye konuştu.

“RAHATSIZ OLDULAR, TEMEL ATMA TÖRENLERİNE GELMEDİLER”

Son 15 günde Keşan’a 200 yataklı devlet hastanesi ve adalet sarayı olmak üzere yaklaşık 100 milyon TL’lik bir yatırımın temellerini attıklarını belirten Bakan Müezzinoğlu, şunları ifade etti: “Ancak bunlardan rahatsız oldular, temel atma törenlerine gelmediler. Pazaryeri ile ilgili paranın çıkmasında kendisiyle yan yana oturduk, konuştuk, destek verdik. Çöp Artıma Tesisleri ile ilgili paranın çıkmasında bu kardeşinizin emeği var. Niye? Çünkü biz, particilik yapmıyoruz. O para Başkana giden para demedik, o para Keşan’ın hak ve hukuku dedik. Çöp Arıtma Tesisi, Pazar yerinin modern alması CHP’lileri rahatlatmayacak, onlar için bir hizmet değil, Keşan için hizmet. Bizim siyaset anlayışımız bu. Ama bunlar asla bunu yapmıyorlar, yapamazlar, böyle bir gayretleri de yok. Bölgenin en modern hastanesinin temeli atılıyor, Gümülcineliler, İskeçeliler, Dedeağaçlılar gelecek. Bölgenin en modern hastanesi olacak. Ama hazmedemiyorlar, icraat kabiliyetleri yok, halkla beraber yürüme dertleri yok, ülkenin çağdaş ve modern olmasıyla ilgili dertleri yok. Keşan kirli havayı teneffüs ediyor. Dün akşam bazı Keşanlı vatandaşlarla konuştuk ve spordan söz açıldı. Hava kirliliğinden yürüyemediklerinden bahsettiler. Bunu kim çözecek? Yerel yönetici bu şehrin havasından, suyundan, alt ve üst yapısından sorumlu değil mi? 10 yıl geçmiş. ‘Ne yaptın?’ diye vatandaş sormayacak mı? Hangi projelerin var, hangisini uyguladın demeyecek mi? O nedenle biz yerel yönetici arkadaşlara şunu söylüyoruz, Siyasetçinin görevi yalnız bugün yaşayanlara karşı değil, yarın yaşayacak nesillere karşı da sorumluluğu var."

“MİLLETİN HİZMETİNE TALİP OLANLAR ASLA AĞLAMAZ”

Konuşmasının devamında ülke gündemine değinen ve muhalefeti eleştiren Müezzinoğlu, "Onların görevi iftira atmak, milletin imkanlarını heba etmek, dedikodu yapmak. ‘Paramız yok, iktidar yardım etmiyor’ diye hep ağlamak. Halbuki milletin hizmetine talip olanlar asla ağlamaz. Ya talip olmaz ya da ağlamaz. 1994... Recep Tayyip Erdoğan.. İstanbul’da sular akmaz, çöp dağları patlar, Ümraniye’de 8 vatandaşımız çöp dağlarının patlaması sonucu öldü. Kimdi iktidar? CHP. Çöp dağları patlar, sular akmaz, her taraf çamur ama Recep Tayip Erdoğan Belediye Başkanı oldu. İktidar partisinin belediye başkan adayı mıydı? İktidar, bazı araştırmalar, gözlemler için yurt dışına gitmek istediğinde yurt dışı çıkış izni bile vermedi. ‘Halkalı çöplüğünü kapatacağım’ dedi, o günü Başbakanı ‘ben Başbakanım sen kapatamazsın’ dedi. Ama hiçbir gün ‘param yok, bunu yapamam’ demedi. Istranca dağlarından suyu aldı getirdi, Halkalı çöplüğünü dünyanın en modern parkı haline getirdi.

Bir yönetici asla milletinin karşısında ağlamaz. Ama bunların bir görevleri var, ya ağlarlar ya iftira atarlar ya dedikodu yaparlar ya da Atatürk’ün gölgesine yan gelip yatarlar! Ama artık bitti, artık AK Parti var. Şimdi artık AK Parti var" dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, toplantının ardından İpsala’nın Esetçe beldesine gitmek üzere Keşan’dan ayrıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007-2015 Zap Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.